Claritine

Kliniky

Keď musím brať lieky na alergie nepretržite, chcem byť schopný nahradiť bežný liek analógmi. Správne liečivo, ako je Erius, nemusí byť kedykoľvek dostupné, analógy s podobným účinkom môžu situáciu zachrániť.

Čo je Erius??

Alergia na desloratadínové alergie funguje rýchlo a efektívne. Je dostupný vo forme tabliet a sirupu na vnútorné použitie. Aktívne účinná látka začína bojovať proti alergickej reakcii v prvých dvadsiatich minútach po užití.

U detí od dvoch rokov sa antihistaminiká používajú vo forme sirupu, nemajú špecifickú chuť a dieťa ich zvyčajne vníma. Starším osobám sa odporúča užívať tabletky, pretože v prípade núdze je pohodlnejšie a ľahšie ich nosiť. Hlavnou nevýhodou je vysoká cena, preto by ste mali zvážiť jeho nahradenie analógmi.

Desal proti alergiám

Tento liek je dostupný vo forme číreho sirupu. Desloratadín, ktorý je derivátom loratadínu, sa v lieku Desal používa ako účinná látka. Funguje takmer rovnako ako pôvodná látka, ale trochu rýchlejšie, pretože telo nepotrebuje čas na spracovanie loratadínu na desloratadín..

Desal začína pracovať pol hodiny po prijatí.

Sirup neinhibuje centrálny nervový systém, preto nespôsobuje ospalosť. Ak neporušujete rozvrhnutie a dávkovanie lieku, nástroj neovplyvní rýchlosť reakcie. Drogy teda môžu užívať ľudia, ktorých práca je spojená so zvýšenou pozornosťou a zodpovednosťou.

Ako užívať liek

Bez ohľadu na čas príjmu potravy a jej kyslosť sa liek užíva perorálne v pravý čas. Dávka sa líši podľa veku pacienta. Odporúča sa užívať jedlo raz denne, častejšie užívanie môže vyvolať vedľajšie účinky. Dajte liek nasledovne:

  • od jedného do piatich rokov užite 2,5 ml roztoku;
  • od šiestich do jedenástich rokov, najviac päť ml roztoku denne;
  • dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov - do 10 ml roztoku denne.

U malých detí sú možné vedľajšie účinky, ako je hnačka, horúčka a poruchy spánku, vyskytujú sa však v zriedkavých situáciách. Najčastejšou príčinou boli charakteristiky tela pacienta, výživy a aktivity počas liečebného obdobia. V klinických skúšaniach u dospelých a dospievajúcich bol výskyt nežiaducich účinkov rovnaký pri použití lieku Desal a placeba.

Čo je lepšie Desal alebo Erius?

Pri porovnaní týchto dvoch liekov nie je zbytočné venovať pozornosť cene. V spoločnosti Desal je nižšia, čo vysvetľuje jej popularitu pri výbere lieku na alergie. Obidve lieky pôsobia na rovnakú účinnú látku, takže ich účinnosť je približne rovnaká.

Avšak, Desal má o niečo menej kontraindikácií, takže v niektorých prípadoch bude tou najlepšou voľbou.

Nepoužívajú sa počas gravidity a laktácie, pretože ich vplyv na plod a dieťa sa neskúmal..

Na rozdiel od toho môžeme rozlíšiť, že Erius je dostupný vo forme tabliet a sirupu, a Desal - vo forme riešenia pre vnútorné použitie. Výber konkrétnej formy uvoľnenia bude závisieť od pohodlia. Najlepšie je používať tekuté lieky pre deti a dospelých a dospievajúcich bude pohodlnejšie užívať tablety..

Akým spôsobom liek Zirtek účinkuje?

Účinnou látkou v lieku je cetirizín. Zyrtec je dostupný vo forme kvapiek na perorálne podanie, ako aj vo forme tabliet. Účinok začína u pacientov v priebehu 20 - 60 minút v závislosti od charakteristík metabolizmu..

Cetirizín pomáha vyrovnať sa so zúžením bronchiálnych trubičiek astmatického pôvodu s miernou formou záchvatu.

Zirtek pri správnom užití nespôsobuje ospalosť, ale spomaľuje signály nervového systému.

Môže sa piť pri jedle, ale rýchlosť absorpcie v zažívacom trakte je výrazne znížená. Pri liečbe určitým cyklom si telo nevytvára rezistenciu na antialergický účinok lieku.

Dávkovanie a kontraindikácie

Odporúčaná dávka lieku na začatie liečby pre dospelých a deti od šiestich rokov je od 5 do 10 mg za deň. V niektorých situáciách môže stačiť zachovať účinok užívania počiatočnej dávky lieku. Päť miligramov je obsiahnutých v pol tablete alebo v desiatich kvapkách Zyrtecu. Na liečbu malých detí sú predpísané nasledujúce objemy:

  • od šiestich mesiacov do jedného roka najviac päť kvapiek raz denne;
  • až dva roky môžete vziať spolu až desať kvapiek denne;
  • od dvoch do šiestich rokov sa predpíše päť kvapiek dvakrát denne alebo desať kvapiek raz.

Pri zlyhaní obličiek a pečene sa liek počíta individuálne v závislosti od závažnosti ochorenia. Účinok lieku Zirtek na vývoj plodu nie je známy, preto sa obávame, že bude predpísaný gravidným ženám. V čase užívania lieku musíte dojčenie opustiť, pretože účinná látka vo významnom množstve prechádza do materského mlieka..

Ako si vybrať Zyrtec alebo Erius?

Počas zmiernenia alergického záchvatu je potrebný najrýchlejší možný účinok. Zirtek začína pracovať rýchlejšie ako Erius, ale jeho nahradenie je menej efektívne. Ak Erius nemá sedatívny účinok, má ho analóg, aj keď nie výrazný.

Možná alergická reakcia na kukuričný škrob v tabletách Erius.

Zirtek sa odvoláva na prostriedky druhej generácie, ktoré na jednej strane hovoria o svojej spoľahlivosti a časom testované, na druhej strane o postupnom zastarávaní..

Okrem toho pri jeho užívaní interaguje s ritonavirom, čo nie je vždy prípustné. Napriek tomu má významné plus - je to podstatne lacnejšie.

Čo je dobré Claritin?

Claritin aktívne pracuje s loratadínom, časom testovaným a účinným antihistamínom. Vyrába sa vo forme tabliet a sirupu, čo výrazne zjednodušuje používanie liekov proti alergii..

Claritin trvá viac ako 24 hodín, biologická dostupnosť závisí od dávky.

Po užití lieku vám nespôsobí ospalosť. Neovplyvňuje centrálny nervový systém a funguje podľa zásad podobných desloratadínu. Faktom je, že loratadín je východiskovým materiálom na prípravu aktívnej zložky Erius a Desal. Toto vysvetľuje jeho účinnosť, farmakokinetiku a podobné dávkovanie..

Pravidlá užívania a vlastnosti lieku

Počas liečby Claritinom by sa dojčenie malo prerušiť najmenej na 10 dní a je lepšie túto dobu zdvojnásobiť. Kým sa loratadín úplne vylučuje obličkami, neexistuje žiadna záruka, že sa nedostane do mlieka a nezačne pôsobiť na dieťa. Počas tehotenstva sa však tento liek môže predpísať, ak je riziko pre plod nižšie ako prínos pre matku. Dávkovanie sa nastavuje týmto spôsobom:

  • dospelí a dieťa staršie ako 12 rokov, jedna tableta alebo dve čajové lyžičky sirupu denne;
  • malé deti s hmotnosťou menej ako 30 kilogramov, nie viac ako lyžička sirupu za deň;
  • dieťa mladšie ako 12 rokov s hmotnosťou viac ako 30 kilogramov do dvoch čajových lyžičiek sirupu za deň alebo nie viac ako jedna tableta.

V prípade predávkovania je pozorovaný zvýšený nepravidelný srdcový rytmus, ospalosť, slabosť, bolesti hlavy. Tieto príznaky by mali byť príležitosťou na okamžitú lekársku pomoc. V malom počte prípadov boli nervozita a únava zaznamenané ako vedľajšie účinky u detí, zriedka bolesť hlavy. Vo väčšine prebiehajúcich štúdií sa nepozorovali žiadne vedľajšie účinky.

Čo je lepšie Erius alebo Clarity?

Obidve lieky patria do tretej generácie antihistaminík. Neinhibujú vyššiu nervovú aktivitu, začínajú konať do pol hodiny od prijatia. Vedľajšie účinky pri užívaní sú veľmi zriedkavé a zvyčajne kvôli individuálnym vlastnostiam tela.

Ospalosť klaritínu sa vyskytuje asi v 1% prípadov použitia.

Alergici majú tendenciu považovať Erius za liek so širším spektrom účinku, pretože je účinný pri liečbe nádchy a alergického kašľa. Zároveň sa môže vyskytnúť neznášanlivosť na obidve látky. Výber konkrétneho lieku by mal byť založený na osobných preferenciách, obmedzeniach a cene.

Tablety pre alergikov

Užívanie alergických tabliet je predpísané od piatich do siedmich rokov. V mladšom veku je ťažké ponúknuť dieťaťu ošetrenie tabletami. V takom prípade sú vhodné sirupy alebo kvapky. A na liečbu dospelých je pohodlnejšie a ľahšie použiť inú formu uvoľňovania.

Claritin, Erius a Zirtek pôsobia na rôznych účinných látkach. Ak chcete úplne vylúčiť výskyt ospalosti, je lepšie zvoliť Claritin alebo Erius. Avšak na dlhodobú liečbu eradikácie alergií je Zirtek vhodnejší.

DrogaÚčinná látkaVýrobcacena
EriusdesloratadínSchering-Plough Labo N.V. (Belgicko), Sima Lab Inc. (USA)od 590 do 1050 r
DesaldesloratadínBalkanpharma - Troyan AD (Bulharsko), Actavis Ltd. (Malta)od 200 do 350 r
ZirtekcetirizínASIC Pharmaceuticals S.R.L. (Taliansko), YUSB Farshim (Švajčiarsko)od 190 do 500 r
ClaritineloratadínSchering-Plough Labo N.V. (Belgicko)od 180 do 690 r

Výber analógu bude závisieť od individuálnych charakteristík pacienta. Zoznam liekov uvedených vyššie nezahŕňa ruské lieky, pretože alergici uprednostňujú zahraničné drogy. S ich pomocou je možné liečiť relatívne lacno, ale efektívne, pretože kontrola kvality v zahraničí a počet klinických pokusov sú omnoho vyššie.

Ako zvoliť správny liek

Lacnejšie analógy pre deti nájdete v každej lekárni, ako nahradiť Erius. Je potrebné vziať do úvahy vek a hmotnosť dieťaťa: Zirtek sa používa už od šiestich mesiacov, ostatné lieky sa predpisujú neskôr. Vo forme kvapiek je vhodné ho pridať do detského jedla alebo vody. V dospelosti je dovolené užívať všetky opísané podobné lieky.

Claritin bude najlacnejším zo všetkých predložených liekov, napriek skutočnosti, že jeho účinnosť nie je nižšia ako drahý Erius. Je zaujímavé, že výrobca je rovnaký, zatiaľ čo lieky majú významný rozdiel v cene. Je to spôsobené rozdielmi vo výrobe liečiva, ako aj rôznymi ďalšími látkami a formou uvoľňovania.

Zirtek sa má užívať, ak sa vyžaduje okamžitý a trvalý účinok, pričom nie je potrebné viesť vozidlá. Môže nepriaznivo ovplyvniť rýchlosť reakcií a koncentrácie, je však vhodný na dlhodobú liečbu a na závažné alergické záchvaty..

Ak hovoríme o porovnaní Desal a Erius, hlavným rozdielom medzi nimi bude kvalita suroviny a technológie výroby. Napriek skutočnosti, že účinná látka je v oboch prípravkoch identická, bude lokalizácia výrobcov a laboratóriá na kontrolu kvality odlišná. V prípade, že má telo pacienta vysokú citlivosť, stojí za to kúpiť pilulky na alergiu na Erius vyrobené v súlade s prísnymi normami..

Zdieľajte so svojimi priateľmi

Urobte dobrú prácu, nebude to trvať dlho

Claritin - návod na použitie, analógy, recenzie, cena

Stránka poskytuje referenčné informácie iba na informačné účely. Diagnóza a liečba chorôb by sa mala vykonávať pod dohľadom odborníka. Všetky lieky majú kontraindikácie. Vyžadujú sa odborné konzultácie!

Formy uvoľňovania, zloženie a dávkovanie

Doteraz vyrába liek Claritin farmaceutická spoločnosť SCHERING-PLOW LABO N.V. v dvoch dávkových formách - sirup a tablety. Sirup sa tiež nazýva detský Claritin, pretože tento liek je určený na liečenie alergií u dieťaťa. Claritin vo forme kvapiek, mastí alebo pod názvom l-Claritin v súčasnosti nevydávajú oficiálne farmaceutické spoločnosti a majitelia značiek.

Claritínový sirup je číry roztok, nenatieraný alebo jemne nažltlý, homogénny, bez nečistôt alebo sedimentov. Liek je dostupný v tmavých sklenených fľašiach s objemom 60 ml a 120 ml s odmernou lyžičkou v balení.

Tablety Claritinu sú oválneho tvaru, sú vyfarbené na bielo, na jednej strane sú označené značkou a druhá ikona je vytlačená vo forme šálky alebo banky s číslom 10. Liek je dostupný v baleniach po 7, 10, 20 a 30 tabliet..

Tablety aj Claritin sirup obsahujú ako účinnú látku loratadín. V tomto prípade jedna tableta obsahuje 10 mg loratadínu a 1 ml sirupu - 1 mg. Pretože Claritin je antialergické liečivo, sú v lieku tiež obsiahnuté nízkoalergénne látky ako pomocné zložky. Tablety ako pomocné látky obsahujú kukuričný škrob, stearát horečnatý a laktózu. Sirup obsahuje glycerín, propylénglykol, kyselinu citrónovú, sacharózu, benzoát sodný a broskyňovú syntetickú arómu..

Claritin pre alergie - terapeutické účinky a účinky

Droga Claritin má antialergické, antihistamínové a antipruritické účinky. Tieto terapeutické účinky sú spôsobené skutočnosťou, že Claritin blokuje receptory histamínu. Účinky sa vyvíjajú veľmi rýchlo (do pol hodiny) po užití lieku a ich trvanie je až 24 hodín.

Alergická reakcia je do značnej miery spôsobená špeciálnou látkou - histamínom, ktorý sa pri vstupe alergénu z buniek tela uvoľňuje. Histamín sa viaže na receptory na bunkách (histamín) a spúšťa kaskádu reakcií, ktoré vedú k objaveniu sa príznakov alergickej reakcie. Preto histamín zvyšuje prietok krvi, vyvoláva zápalové reakcie na koži a slizniciach, vyvoláva silné svrbenie a ďalšie prejavy alergií, ako sú napríklad sliz, upchatie nosa, trhanie, kýchanie, kašeľ atď..

Claritin blokuje receptory histamínu, čím bráni rozvoju alergickej reakcie. V zásade sa samotný histamín vylučuje pod vplyvom alergénu, ktorý vstúpil do tela, ale receptory buniek, na ktoré pôsobí, sú blokované a látka jednoducho nemôže mať svoj účinok. V čase užitia lieku sa už určité množstvo histamínu už naviazalo na svoje receptory a začal sa proces alergickej reakcie. Ale po užití lieku blokuje zostávajúce receptory a alergická reakcia nemôže pokračovať. Výsledkom je, že už vyvinuté príznaky rýchlo zmiznú, pretože ich priebeh a amplifikácia na bunkovej úrovni už nie sú podporované.

Liek Claritin nie je schopný prechádzať hematoencefalickou bariérou a viazať sa na histamínové receptory umiestnené v centrálnom nervovom systéme, takže nemá sedatívny účinok, ktorý sa prejavuje ospalosťou. Tento typ účinku sa nazýva selektívny, pretože histamínové receptory sa nachádzajú v rôznych tkanivách, ale Claritin pôsobí iba na tie, ktoré sú zodpovedné za vývoj alergií. Prípravky minulej generácie (napríklad suprastín alebo difenhydramín) nemajú taký selektívny účinok, a preto spôsobujú ospalosť ako vedľajší účinok.

Indikácie pre použitie

Pretože Claritin je antialergický liek, jeho pôsobnosť je spôsobená bojom proti symptómom tejto patológie.

Indikácie na použitie lieku sú nasledujúce stavy:

Claritin - návod na použitie: ako užívať sirup a tablety

Tablety sirupu a Claritinu sa užívajú perorálne kedykoľvek, bez ohľadu na príjem potravy. Tablety alebo sirupy sa majú zapiť čistou vodou. Dávka sa určuje podľa veku osoby a súvisiacich patológií. Deti mladšie ako 3 roky by mali dostávať Claritin vo forme sirupu a vo veku nad 3 roky - v tabletách alebo sirupe podľa vlastného uváženia..

Dospelí a dospievajúci vo veku od 12 rokov užívajú Claritin vo forme tabliet v dávke 10 mg jedenkrát denne. Dávka 10 ml zodpovedá jednej tablete alebo dvom kopčekom sirupu. Ak osoba trpí patológiou pečene alebo zlyhaním obličiek, Claritin sa má užívať v dávke 10 mg raz za dva dni - to znamená jednu tabletu alebo dve polievkové lyžice sirupu každý druhý deň. Použitie Claritinu v 10 mg každý druhý deň pri zlyhaní obličiek je uvedené s filtračným koeficientom (CC) menším ako 30 ml / min, podľa Rebergovho testu. Pre túto kategóriu pacientov môžete zmeniť dávkovací režim lieku a užívať pol tablety alebo jednu lyžicu sirupu každý deň, jedenkrát denne..

Deti vo veku 2 až 12 rokov by mali dostávať Claritin v individuálnej dávke, ktorá závisí od telesnej hmotnosti. Ak je hmotnosť dieťaťa menšia ako 30 kg, potom je dávka Claritinu 5 mg (pol tablety) alebo 5 ml (1 polievková lyžica sirupu) jedenkrát denne. V tomto prípade je lepšie použiť sirup, pretože dávka lieku bude presnejšia ako pri odlomení polovice tablety. Ak telesná hmotnosť dieťaťa presahuje 30 kg, potom dávka je 10 mg (1 tableta) alebo 10 ml (2 polievkové lyžice sirupu) raz denne.

Ak je potrebné vykonať testy na kožnú alergiu, mali by ste prestať používať Claritin najmenej 2 dni pred zákrokom, aby ste nezískali falošne negatívne výsledky..

Ak je dávka prekročená viac ako 40 mg za deň, je možné predávkovanie liekom. V tomto prípade sa objavia nasledujúce príznaky: bolesť hlavy, ospalosť, búšenie srdca. Deti s hmotnosťou menej ako 30 kg reagujú na predávkovanie Claritinom s rýchlym tlkotom srdca a extrapyramidálnymi symptómami (zhoršený svalový tonus, pomalý pohyb prstov typu červami, krivé ústa, trhavé pery, torticollis, tiky, chvenie, zametanie končatín atď.). Liečba je zameraná na odstránenie príznakov a odstránenie liečiva z tela čo najskôr. Vylučovanie lieku sa uskutočňuje premytím žalúdka soľným roztokom a použitím adsorbentov (napríklad práškové aktívne uhlie vodou)..

Interakcia Claritinu s inými liekmi. Ketokonazol, erytromycín a cimetidín zvyšujú koncentráciu klaritínu v krvi, ale klinicky sa to neprejavuje. Táto okolnosť by sa však mala zohľadniť, aby nedošlo k náhodnému predávkovaniu.

Claritin pre deti (sirup) - návod na použitie

Deti môžu dostať liek od veku 2 rokov. Dieťa vo veku od 2 do 3 rokov by malo dostávať Claritin iba vo forme sirupu. Po dosiahnutí 3 rokov môže dieťa užívať liek v podobe sirupu a tabliet. Preto sa sirup nazýva baby Claritin.

Hlavným určujúcim faktorom pri dávkovaní Claritinu u detí je telesná hmotnosť. Je dôležité si uvedomiť, že Claritin sa užíva v príslušnej dávke jedenkrát denne, pokiaľ možno v rovnakom čase dňa. Pre deti existujú dve dávky v závislosti od hmotnosti dieťaťa:
1. Telesná hmotnosť dieťaťa je vyššia ako 30 kg - Claritin sa má užívať v dávkach 10 mg (2 odmerané čajové lyžičky alebo 1 tableta);
2. Telesná hmotnosť dieťaťa je nižšia ako 30 kg - Claritin sa užíva 5 mg (1 odmerka alebo lyžička alebo polovica tablety). Niekedy sa aplikačný režim zmení a dieťaťu sa podáva 10 mg Claritinu každý druhý deň.

Trvanie liečebného cyklu závisí od rýchlosti eliminácie symptómov pri akútnom stave a môže sa pohybovať od niekoľkých dní do 2 týždňov. Ak používate Claritin ako profylaktický liek, môžete si tento liek vziať na dlhú dobu.

V niektorých prípadoch pediatri predpisujú sirup Claritin pre dojčatá mladšie ako 2 roky, pretože liek dobre zmierňuje alergické príznaky a nemá takmer žiadny vedľajší účinok vo forme ospalosti a inhibície centrálneho nervového systému. Užije sa iba menšia dávka - pre deti mladšie ako 1 rok sa predpisuje 1,5 ml sirupu a pre deti od 1 roka do 2 rokov - 3 ml raz denne.

Claritin - použitie počas tehotenstva

Tehotné ženy môžu užívať Claritin, ak prínos jeho použitia je jednoznačne vyšší ako možné negatívne účinky. Pri pokusoch na zvieratách sa nezistil žiadny nepriaznivý účinok lieku na plod. Takéto štúdie proti tehotným ženám sa však zo zrejmých dôvodov nevykonali, a preto nie je možné písať s vedeckým odôvodnením na základe dôkazov, že Claritin je jednoznačne neškodný pre ľudský plod. Preto je lepšie upustiť od užívania tohto lieku počas tehotenstva.

Claritin prechádza do materského mlieka, kde je jeho koncentrácia rovnaká ako v ženskej krvi. Preto, ak je potrebné používať liek počas dojčenia, mali by ste prestať s prirodzeným kŕmením a preniesť dieťa na umelé zmesi.

Vedľajšie účinky

Claritin má malý počet vedľajších účinkov, ktoré sa líšia u dospelých a detí..

Vedľajšie účinky Claritinu u detí zahŕňajú nasledujúce príznaky:

  • bolesť hlavy;
  • nervozita;
  • oneskorenie.

U dospelých môže Claritin vyvolať ako vedľajšie účinky vývoj nasledujúcich príznakov:
  • bolesť hlavy;
  • únava
  • ospalosť;
  • suché ústa
  • nevoľnosť;
  • gastritída;
  • vyrážka;
  • plešatosť;
  • cardiopalmus;
  • tachykardia;
  • funkčné poruchy pečene.

analógy

Claritín na domácom farmaceutickom trhu obsahuje nielen analógy, ale aj synonymá. Synonymá sú lieky, ktoré tiež obsahujú účinnú látku loratadín. A analógy sú lieky, ktoré majú rovnaké terapeutické účinky ako Claritin, ale obsahujú inú látku ako účinnú látku.

Nasledujúce lieky sú teda synonymom pre Claritin:

  • Pilulky alerpriv;
  • Clallergin tablety;
  • Clarifer Pills;
  • LauraHexal tablety;
  • Tablety Loratadine Stad;
  • Tablety Loratadin-Verte;
  • Tablety Loratadine-teva;
  • Tablety Loratadine-OBL;
  • Tablety, pastilky a suspenzia Lomilan;
  • Sirup a tablety Clargotil;
  • Claridol sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Clarisens;
  • Sirup a tablety klarotadínu;
  • Tablety vo forme sirupu a loratadínu;
  • Sirup a tablety Loratadin-Hemofarm;
  • Tablety Sirup a Erolin;
  • Rektálne čapíky Lotharen.

Analógy claritínu zahŕňajú tieto lieky:
  • Allerfex tablety;
  • Tablety Histafen;
  • Hyfast tablety;
  • Diacínové pilulky;
  • Dimebon tablety
  • Prášky na difenochin;
  • Dinox tablety;
  • Dramínové tablety;
  • Ketotifen-Ros tablety;
  • Tablety Lordestine;
  • Pills ciel;
  • Pilulky Telfast;
  • Fexadínové tablety;
  • Fexo tablety;
  • Fexofast tablety;
  • Tablety Desloratadine-Teva;
  • Tablety Bexist-Sanovel;
  • Rupafínové tablety;
  • Fexofenadínové tablety;
  • Tablety Canon Desloratadine;
  • Diazolínové tablety so síranom zinočnatým;
  • Dražé a tablety Diazolin;
  • Roztok difenhydroxínu sa podáva subkutánne a intramuskulárne;
  • Sirup a tablety Kestin;
  • Sirup a tablety Ketotifen;
  • Sirup a tablety Ketotifen Sofarma;
  • Sirup a tablety Peritol;
  • Sirup a pilulky Erius;
  • Rapido tobolky;
  • Kapsuly Semprex.

Suprastin alebo Claritin?

Claritín má selektívny účinok na histamínové receptory, preto nespôsobuje početné vedľajšie účinky z gastrointestinálneho traktu a centrálneho nervového systému. A Suprastin nepôsobí selektívne, má preto veľké množstvo vedľajších účinkov, vrátane mukóznych membrán a centrálneho nervového systému. Claritin teda nespôsobuje ospalosť a Suprastin naopak vedie k inhibícii.

Okrem toho Suprastin silne vysušuje sliznice, ktoré môžu spôsobovať nadmerné vytváranie hlienu a objavenie sa nádchy v dôsledku vedľajších účinkov lieku. Baktérie sa tiež ľahko pripájajú k suchým slizniciam, zavádzajú sa do buniek, čo vedie k rozvoju infekčnej patológie. Claritin nevysušuje sliznice, takže riziko vzniku bakteriálnej infekcie pri použití lieku je minimálne..

Z týchto dôvodov je bezpochyby Claritin tým najlepším liekom, ktorý si musíte vybrať pri porovnaní s liekom Suprastin. Suprastin je starý liek, ktorý má veľké množstvo vedľajších účinkov a sila jeho antialergického účinku je v porovnaní s Claritinom úplne rovnaká..
Viac informácií o Suprastine

Claritin alebo Zirtek?

Claritin a Zyrtec sú antihistaminiká rôznych generácií. Ak chcete pochopiť podstatu problému, zvážte vytvorenie antialergických antihistamínov:

  • 1. generácia - lieky Tavegil, Suprastin, Fenistil a Diphenhydramine;
  • 2. generácia - liek Zirtek;
  • 3. generácia - lieky Claritin, Telfast, Erius.

Prvá generácia liekov má vynikajúci antialergický účinok, ktorý je kombinovaný so silným vedľajším účinkom vo forme ospalosti. Druhá generácia antihistamínov (Zyrtec) má významne menší účinok ospalosti, ale antialergický účinok má tiež slabší účinok v porovnaní s liekmi prvej generácie. Ale tretia generácia (Claritin, Telfast, Erius) má výrazný antialergický účinok, ako v prvej generácii, v kombinácii s takmer úplnou absenciou vedľajších účinkov vo forme ospalosti. Na základe vyššie uvedeného je účinnosť Claritinu vyššia a vedľajšie účinky sú menšie ako pri Zirteku.

Z tohto dôvodu by sa mal uprednostňovať Claritin Zirtek. Prípravky však obsahujú rôzne účinné látky, preto účinnosť ich účinku tiež závisí od individuálnych vlastností tela. V praxi sa často vyskytujú situácie, keď Zirtekovi dokonale pomáha jedna osoba, a Claritin je úplne zbytočný alebo práve naopak. Vzhľadom na tento stav, ak nemáte skúsenosti s používaním antialergických liekov, vyberte najskôr Claritin a pokúste sa ho vziať, ale ak sa ukáže, že je neúčinný, choďte na Zirtek.
Prečítajte si viac o Zirtec

Erius alebo Claritin?

Claritin aj Erius sú antialergické antihistamíny poslednej (tretej) generácie. Majú približne rovnakú silu terapeutického účinku a minimálne vedľajšie účinky vo forme ospalosti. Preto, čisto teoreticky, nie je rozdiel medzi Claritinom a Eriusom, môžete si zvoliť akýkoľvek liek, ktorý je vhodnejší z akýchkoľvek subjektívnych dôvodov (napríklad cena alebo recenzia známych, priateľov, príbuzných atď.).

V praktickom lekárstve je však nemožné všetko priemerovať, pretože ľudské organizmy sú individuálne a zodpovedajúcim spôsobom reagujú aj na lieky. Jednému človeku preto môže Erius dokonale pomôcť, zatiaľ čo druhému nemá významný účinok. To isté s Claritinom. Preto je výber antihistamínu individuálnou záležitosťou, v ktorej možno budete musieť vyskúšať niekoľko liekov a zastaviť sa na najlepšej voľbe pre vás..

Erius má však podľa alergikov mierne širšie spektrum účinku, pretože pôsobí proti alergickému kašľu. Preto pri prvom nákupe antihistamínu je lepšie ho uprednostniť ako Claritin. Ak je Erius neúčinný, môžete prejsť na Claritin a vyhodnotiť jeho terapeutický účinok. Ak Claritin pomáha dobre, potom môžete prestať tento liek užívať.
Viac informácií o Eriusovi

Tavegil alebo Claritin?

Voľba medzi Claritinom a Tavegilom je najlepšia v prospech prvého z niekoľkých dôvodov. Po prvé, Tavegil je antihistaminikum prvej generácie, ktoré má vysoký antialergický účinok, ale ako vedľajší účinok spôsobuje aj silnú ospalosť. A Claritin je účinný na rovnakej úrovni ako Tavegil, ale nespôsobuje ťažkú ​​ospalosť.

Po druhé, Tavegil silne vysušuje sliznice nosa, úst, hrtanu, priedušiek, priedušnice a dokonca aj čriev, čo spôsobuje množstvo negatívnych javov. Najčastejšie suchosť slizníc dýchacích ciest vedie k ľahkému prenikaniu baktérií do buniek ak rozvoju infekčnej choroby. To znamená, že človek sa zbaví alergie, ale často ochorie pri zápaloch priedušiek alebo infekčnej laryngitíde, rinitíde atď. Tento vedľajší účinok je zvlášť výrazný u detí. Claritin však nemá schopnosť vysušiť sliznice - preto riziko vzniku infekcie nie je vyššie ako obvykle..

Po tretie, lieky prvej generácie vrátane Tavegilu sú dosť návykové, ktorých rýchlosť je určená individuálnymi vlastnosťami tela. V niektorých prípadoch je závislosť od Tavegilu formovaná doslova do dvoch až troch dní, po ktorých sa liek stáva úplne neúčinným. Vo vzťahu k Claritinu sa môže tiež vyvíjať závislosť, ale oveľa pomalšia a nie tak silná. To znamená, že aj pri vývoji závislosti na Claritine liek naďalej pôsobí - len antialergický účinok sa stáva menej výrazným. Vzhľadom na vyššie uvedené je lepšie používať Claritin, a nie Tavegil.
Viac o Tavegile

Zodak alebo Claritin?

Zodakové kvapky sú antihistaminikami druhej generácie, na rozdiel od Claritinu, ktorý patrí do tretej. Druhá generácia antihistamínov má v porovnaní so zástupcami tretej generácie menej výrazný antialergický účinok. Okrem toho má Zodak v porovnaní s Claritinom väčšiu závažnosť vedľajších účinkov vo forme ospalosti. Z týchto dôvodov je lepšie zostať na Claritine.

Avšak v praxi detských lekárov je liek Zodak v kvapkách často vhodnejší pre deti než pre Claritin. Zodak má nižšiu dávku a má sa užívať aj raz denne. Preto, ak si vyberiete liek pre dieťa, je lepšie vyskúšať Zodak ako prvý. Ak je Zodak neúčinný, môžete bezpečne prejsť na Claritin, ktorý má výraznejší terapeutický účinok.

V situácii s dospelými alergológmi odporúčajú Claritin, ktorý má silnejší antialergický účinok v porovnaní so Zodakom. Ale pretože ľudia sú individuálni, Zodak môže niektorým úplne pomôcť a Claritin naopak nemá žiadny účinok. Preto by sa výber lieku mal robiť individuálne. Odporúčania alergikov týkajúce sa prínosu Claritinu v porovnaní so Zodakom u dospelých sa môžu použiť iba pri prvom použití antihistamínu. A následne, ak bol Claritin efektívny, mali by ste ho kúpiť. Ak liek nemal dobrý účinok, môžete ho zmeniť na Zodak, potom po porovnaní účinnosti vyberte optimálny liek práve pre vás.

recenzia

Claritin je podľa drvivej väčšiny ľudí vynikajúcou drogou, preto sú jeho recenzie pozitívne. Dôvodom je skutočnosť, že liek dokonale odstraňuje príznaky alergie a robí to veľmi rýchlo. Claritin je tiež účinný pri vývoji okamžitých alergických reakcií, ako je napríklad Quinckeho edém, uštipnutie hmyzom a ďalšie, čo umožňuje jeho použitie ako pohotovostnej pomoci. Mnoho ľudí s alergiami si vysoko cení vlastnosti Claritinu, úspešne ho používa a zanecháva pozitívnu spätnú väzbu. Tento liek je však dosť drahý, čo je nevýhoda.

Medzi obrovským počtom pozitívnych recenzií o Claritine je malý počet negatívnych. Negatívny názor na liek je spôsobený skutočnosťou, že sa ukázalo ako neúčinné na odstránenie dostupných symptómov. Bohužiaľ, ľudia často berú liek bez lekárskeho predpisu, pričom určitú kombináciu príznakov považujú za alergickú reakciu. Príznaky často nie sú alergické a Claritin nepomáha a osoba považuje tento liek za nákladný a neúčinný. Je potrebné poznamenať, že Claritin naozaj nepomáha malému počtu ľudí s alergickými reakciami, čo je spôsobené individuálnymi charakteristikami tela, av tejto situácii je potrebné zmeniť liek.

Claritin pre deti - recenzie

Rodičia zanechávajú vo väčšine prípadov kladné recenzie na Claritin, pretože liek pomáha rýchlo eliminovať príznaky alergií u dieťaťa a nespôsobuje závažnú ospalosť, nevysušuje sliznice a nevyvoláva bakteriálnu infekciu. Mnoho rodičov používalo Claritin aj u dojčiat, čím znížilo dávku 4-krát, podľa pokynov detského lekára. Liek dokonale odstránil alergické vyrážky, výtok z nosa a ďalšie príznaky u detí bez narušenia tráviaceho traktu a dýchacích ciest. Pediatri predpisujú tento liek často na zmiernenie bronchospazmu u často chorých detí, čo pomáha normalizovať dýchanie dieťaťa. Preto je vo väčšine prípadov hodnotenie Claritinu u detí pozitívne..

Negatívny prehľad zanechali rodičia, ktorých deti tento liek nepomohol odstrániť bolestivé príznaky. V tejto situácii pomerne vysoká cena lieku pôsobí ako ďalší dráždivý faktor, ktorý vedie k silnému emocionálnemu zafarbeniu negatívneho prehľadu o Claritine, ktorý zanechali rodičia..

Cena v Rusku a na Ukrajine

Náklady na Claritin v tabletách a sirupe v lekárňach v Rusku a na Ukrajine sú uvedené v tabuľke:
Uvoľnite formu a objemCena v Rusku, rubľovCena na Ukrajine, hrivny
7 tabliet165 - 210 rubľov35 - 42 hrivien
10 tabliet230 - 245 rubľov46 - 50 hrivien
30 tabliet595 - 665 rubľov---
Sirup 60 ml260 - 290 rubľov40 - 50 hrivien
Sirup 120 ml365 - 425 rubľov59 - 64 hrivien

Autor: Pashkov M.K. Koordinátor obsahu projektu.

Claritin - návod na použitie, lacné analógy, recenzie

Claritín patrí do antihistamínovej skupiny, t.j. látky blokujúce histamín H1-receptory. Úlohou Claritinu je zmierniť príznaky alergie pri rôznych patologických stavoch a zabrániť nežiaducim reakciám (preventívne opatrenia) pri chronických procesoch spojených s alergickým zápalom..

Claritin účinkuje selektívne a ovplyvňuje iba bunkové štruktúry, ktoré sú priamo zapojené do alergického reťazca zápalu, pričom však neovplyvňuje iné orgány a systémy. Vďaka selektívnemu pôsobeniu sa dosiahne maximálny účinok zastavenia alergických reakcií spravidla bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Aby sme sa dozvedeli viac o klaritíne, jeho dávkach, indikáciách a kontraindikáciách, prejdeme k oboznámeniu sa s návodom na použitie tohto nástroja..

Výrobca, zloženie, forma uvoľnenia, cena

V lekárenskej sieti sa klaritín podáva vo forme tabliet a sirupu zahraničnými farmaceutickými spoločnosťami v Belgicku a USA. Sirup sa najčastejšie používa v pediatrii, a preto nie je prekvapujúce, keď rodičia, ktorí naznačujú tekutú formu lieku, pýtajú na detský claritín..

Claritínový sirup má jednotnú konzistenciu, priehľadnú, niekedy natretú na svetlo žltý odtieň. Dostupné v tmavých injekčných liekovkách s obsahom 1 mg / ml (60 alebo 120 ml). Tablety Claritinu sú zapečatené v blistroch. Na predaj častejšie nájdené balenia po 10 alebo 30 kusoch v blistroch.

Účinnou látkou všetkých foriem lieku je loratadín, ktorý obsahuje 10 mg v jednej tablete a 5 mg v odmeranej dávke sirupu. Hlavné zloženie liečiva je doplnené nízkoalergénnymi pomocnými látkami, ktoré pravdepodobne nespôsobia novú alergickú reakciu..

Priemerná cena klaritínu v tabletách je asi 230 rubľov (za 10 kusov), úplné balenie (30 kusov) stojí 600 rubľov. Cena sirupu 60 ml - 250 rubľov, 120 ml - 300 rubľov.

Ako funguje klaritín?

Podľa pokynov má klaritín antialergické a antipruritické vlastnosti. 30 minút po užití lieku sa pozoruje pokles príznakov alergie a účinok lieku pretrváva celý deň. Selektívna vlastnosť liečiva môže významne eliminovať účinok loratadínu na centrálny nervový systém.

Claritin - indikácie pre použitie

Liečivo pôsobí symptomaticky, t.j. príčina alergie nevylučuje, ale iba zastavuje zúriace histamíny. Claritin je predpísaný na nasledujúce patológie a symptómy:

  • konjunktivitída alergickej povahy;
  • alergický zápal spôsobený uhryznutím hmyzom;
  • pseudoalergické príznaky;
  • všetky typy alergickej nádchy;
  • senná nádcha;
  • žihľavka;
  • alergické prejavy na koži rôzneho pôvodu;
  • Quinckeho edém;
  • bronchospazmus;
  • edém;
  • svrbenie
  • hyperémia;
  • slzenie
  • upchatie nosohltanu.

kontraindikácie

Aby sa predišlo komplikáciám existujúcich chorôb, liek sa neužíva v týchto prípadoch:

  • nedostatok laktázy alebo iné zriedkavé choroby spojené s neznášanlivosťou fruktózy;
  • dojčenia;
  • individuálna neznášanlivosť na zloženie klaritínu;
  • deti do troch rokov (pre tablety) a do dvoch rokov (pre sirupy);
  • zlyhanie obličiek a pečene;
  • tehotenstvo (s opatrnosťou).

Vedľajšie účinky

Claritin je dobre tolerovaný dospelými aj deťmi. Počas klinických skúšaní lieku sa zaznamenali negatívne symptómy, zriedkavo sa však pozorovali:

  • únava
  • bolesť hlavy;
  • Podráždenosť;
  • ospalosť;
  • vyrážka;
  • tachykardia;
  • gastritída;
  • anafylaxia;
  • alopécia;
  • suché ústa
  • funkčné poruchy pečene.

Dávky claritínu pre deti a dospelých

Ako sme už diskutovali, u detí sa droga nepoužíva až dva roky. Upozorňujeme, že vo veku od dvoch do troch rokov je povolený iba sirup a iba po troch rokoch môžete používať tablety..

Všetky liekové formy klaritínu sa užívajú ľubovoľne, príjem potravy nezávisí od absorpcie liečiva. Odporúča sa užívať Claritin iba jedenkrát denne, pokiaľ možno súčasne.

Účel dávky závisí od veku a hmotnosti pacientov, preto zvážime, ako sa odporúča užívať klaritín pre deti a dospelých podľa oficiálnych pokynov:

  • veková kategória od 2 do 12 rokov vyžaduje polovicu dávky obvyklej dávky pre dospelých - 0,5 tablety (5 ml sirupu). Ak hmotnosť dieťaťa presahuje 30 kg - dávka sa zdvojnásobí;
  • od 12 rokov sa stanoví štandardná dávka - 1 tableta alebo 10 ml sirupu.

V niektorých prípadoch, keď je pacient oslabený, má nízku telesnú hmotnosť, sa môže použiť detská dávka lieku..

Claritin sa musí umyť dostatočným množstvom vody.

Podľa vedcov dávka 40 mg alebo viac klaritínu (predávkovanie) vedie k výrazným negatívnym symptómom rôznych orgánov. Ak je dávka prekročená, doma je potrebné zobrať sorbent (aktívne uhlie, polysorb, enterosgel), vypiť veľa vody a zavolať pohotovostný tím..

Ako rýchlo vyliečiť alergickú nádchu

Claritin počas tehotenstva a laktácie

Štúdie s klaritínom počas gravidity sa uskutočňovali iba na menších bratoch (zvieratách). V procese testovania nebol teratogénny účinok na plod. Vzhľadom na to, že liek nebol testovaný na tehotných ženách, neexistuje žiadny priamy údaj o jeho predpisovaní, hoci v kritických prípadoch je na lekársky predpis povolený klaritín..

Odporúčanú dávku vyberie lekár, s najväčšou pravdepodobnosťou sa ponúkne dávka pre deti - 5 ml sirupu alebo pol tablety klaritínu.

Použitie tabliet klaritínu na laktáciu je lepšie kombinovať s dočasným presunom dieťaťa do mliečnych alebo mliečnych zmesí priemyselnej výroby..

Lacné analógy Claritin

Stáva sa, že pacient z nejakého dôvodu netolizuje klaritín, alebo jednoducho chce nájsť liek na rozpočet na liečbu. V takýchto prípadoch je potrebné poradiť sa s lekárom alebo na osobitných farmakologických pracoviskách, aby ste vybrali správny analóg.

Pri výbere náhrad by ste mali vedieť, že existujú štruktúrne analógy (pokiaľ ide o účinnú látku) a terapeutický účinok na organizmus. Tu je krátky zoznam analógov, ktoré pomôžu pacientovi pri nákupe antihistamínu:

Suprastín alebo klaritín - čo si vybrať z alergií?

Výhodou claritínu je selektivita pôsobenia iba na bunkovej úrovni, ktorá vám umožňuje obísť výskyt systémových porúch. Naopak, suprastín má systémový účinok, v dôsledku čoho sa u pacientov často vyskytujú všetky druhy nežiaducich reakcií vrátane letargie a ospalosti. Preto sa suprastín neodporúča ľuďom, ktorých práca si vyžaduje zvýšenú koncentráciu pozornosti..

Na pozadí suprastínu si pacienti často sťažujú nielen ospalosť, ale aj letargiu, a to zase znižuje pacientovu pracovnú aktivitu. Mínus suprastín je tiež suchá sliznica a zvýšená smäd.

Lieky nie sú štruktúrne analógy, supresínovou účinnou látkou je chlórpyramín hydrochlorid. Suprastín sa nevyrába v sirupe, takže v lekárni takáto forma neexistuje, ale liek sa podáva vo forme injekcií a tabliet..

Cena suprastínu v tabletách (20 kusov) sa pohybuje v rozmedzí 130 - 160 rubľov. Na základe porovnania cien suprastínu a claritínu môžeme dospieť k záveru, že cena druhého lieku je vyššia (za 30 tabliet sa bude musieť zaplatiť 600 rubľov)..

Erius alebo klaritín - čo je lepšie?

Účinnou látkou eria je desloratadín s klaritínom a loratadín. Obidve lieky sú zamerané na potlačenie alergických reakcií a dosahujú výsledky s najmenšími vedľajšími účinkami, preto sú terapeutické účinky takmer rovnaké.

Výber jedného z týchto prostriedkov je založený viac na preferenciách lekára, radách priateľov a prezentovaných reklamách. Erius a klaritín majú dokonca rovnakú formu uvoľňovania - sirup a tablety.

Napriek podobnosti týchto látok môže stále dochádzať k individuálnej intolerancii voči komukoľvek, je to viac kvôli zloženiu pomocných látok, ktoré podporujú tvar a zachovanie aktívnej zložky. Preto sa stáva, že pacient môže vyžadovať, aby mu predpísal akýkoľvek liek, ktorý sa mu páčil.

V každom prípade si nemusíte zvoliť antihistaminikum sami, je lepšie sa spoľahnúť na praktické skúsenosti lekára.

Poznámka! Na niektorých praktických konferenciách sa počuli správy o alergológoch a pulmonológoch, v ktorých sa zaznamenala výhoda éru pri liečbe alergického kašľa a výtoku z nosa. Dospelo sa k záveru, že spektrum účinku éru je širšie.

Cena za erius je vyššia, 10 tabliet drogy stojí 550 rubľov, 60 ml sirupu - 670 rubľov a 120 ml - 850 rubľov. Výhodou zostáva nepochybne claritín..

Cetrín alebo klaritín?

Tieto antihistaminiká patria do druhej generácie alergických liekov. Ich zloženie sa líši, preto ich nemôžete pomenovať štrukturálne analógy. Hlavnou zložkou cetrínu je cetirizín dihydrochlorid. Podľa oficiálnych pokynov môžete vidieť, že zoznam nežiaducich prejavov cetrínu je širší, takže mnohí lekári radšej predpisujú klaritín viac, pretože ho považujú za miernejší liek..

Claritin rýchlo vstupuje do krvného obehu a dlhodobo pretrváva v plazmatickej štruktúre. V dôsledku toho je kumulatívny účinok klaritínu výraznejší. Liek je dostupný v troch formách (tablety, kvapky a sirup). Vo forme kvapiek sa ketrín predpisuje od veku šiestich mesiacov, klaritín sa používa iba od dvoch rokov.

Cena cetrínu je nižšia, 10 tabliet stojí asi 160 rubľov. Cena sirupu a kvapiek sa musí vyjasniť, nie vždy sa jedná o zásoby.

Pri výbere smeru jedným z prostriedkov lekár rozhodne zohľadní vek a alergickú anamnézu pacienta.

záver

Claritin a mnoho z jeho analógov sú antihistaminiká a nedá sa povedať, že tieto lieky liečia iba alergickú rinitídu alebo napríklad kožnú vyrážku. Tieto lieky potláčajú histamín (silný chemický mediátor), ktorý je vinníkom všetkých problémov s alergiami. U alergikov sa histamín nachádza vo zvýšenom množstve v mnohých tkanivách - jedná sa o druh precitlivenosti tela..

Ak pacient žije napríklad s nádchou, potom claritín samozrejme pomôže zmierniť slzenie, svrbenie, kýchanie, opuch, ale nedokáže pacienta úplne zbaviť tohto problému. Musíte hľadať príčinu - alergén (peľ, vlna, prach atď.), Ktorý vyvoláva nepríjemné príznaky.

Claritin vykazuje vysoké výsledky pri liečení pollinózy. Liek sa odporúča užívať jedenkrát ráno 40 minút pred raňajkami (v dávke 10 mg), vždy pred odchodom. Vo väčšine prípadov je počas šírenia peľu predpísaný trojtýždňový kurz klaritínu. Ak má nádcha agresívne príznaky, do liečebného režimu sa pridá nosný sprej Cromoglin.

Liečba antihistaminikami by sa mala vykonávať iba po podrobnom zhromaždení anamnézy alergie, najlepšie pomocou testu na alergiu. Kompetentný prístup pri liečbe alergických patológií zahŕňa identifikáciu alergénu, jeho elimináciu a vykonanie symptomatickej liečby antialergikami. byť zdravý!

Claritin - recenzie od pacientov

Victoria

Mám 20 rokov. Od detstva trpím atopickou dermatitídou a alergickou rinitídou. Atopická dermatitída je, samozrejme, podľa mojej matky v miernej forme, ktorá sa prejavuje, keď príde mráz. Alergická rinitída sa objavuje koncom mája, keď všetko kvitne a chmýří..

Užívam Claritin iba na akútne príznaky, zvyčajne môj priebeh trvá 7-10 dní. Lekár však odporúča preventívne opatrenie, ale úprimne priznávam, že nemôžem liečiť to, čo ma neobťažuje, možno sa mýlim. Chcem poznamenať, že príznaky užívania claritínu so sebou sú doslova znížené z druhej tablety. Droga je dobrá.

Katia

Mám veľkú rodinu: ja, manžel a traja synovia. Všetky tri deti majú alergiu: dermatitída, v detstve mala každý diatézu, konjunktivitídu a rinitídu. Najzaujímavejšie je, že môj manžel a ja nie sme alergickí.

Detský lekár to vysvetľuje tým, že v súčasnosti existuje len málo kvalitných výrobkov a v supermarketoch nakupujeme stále alergény. U detí je gastrointestinálny trakt slabý, najmä v prvom roku života, a tieto alergény bránia formovaniu stabilnej imunity (a vznikajú presne v gastrointestinálnom trakte)..

Takže sa musíte uchýliť k antialergickým liekom. Používame klaritín alebo loratadín. V našej súprave prvej pomoci, ako je analginín, sa claritin vždy pýši miestom. Hneď ako sa objavia vyrážky, objaví sa uštipnutie hmyzom, okamžite dám deťom piť claritín, zvyčajne si sám určujem priebeh prijímania, monitorujem stav detí.

Taťjana

Claritin absolvuje kurzy už niekoľko rokov. Dôvodom je alergická rinitída neznámej etiológie. Príznaky choroby vznikajú nielen na rozkvetu (botanické záhrady a parky, kde som už dlho nenavštívil zjavné arómy), ale aj na vôňu parfumov, cigaretový dym, výpary jedla, doslova všetko.

Urobil som testy na alergiu, ale už pochybujem o ich spoľahlivosti, pretože niekoľkokrát dostali protichodné výsledky výskumu. Aj keď si to vziať a previnúť nos.

Všetky prejavy bežného prechladnutia sú pozorované viac v teplom období a v zime som nikdy nemal slin. Len paradox, keď každý nos tečie, som zdravý.

Ak sú príznaky mierne, vydajte sa s antialergickými kvapkami do nosa. Ak to nemá žiadny účinok, pridajte tabletu klaritínu. Len pre prípad, že niet závislosti, striedam cykly klaritínu a cetrínu. Drogy si zaslúžia úctu, ale rád by som sa obišiel bez ich pomoci. Prajem vám všetkým veľa zdravia!